Драматична загуба за Попов и Манолев (видео)

В първия мач от 25-тия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Уфа победи драматично Кубан с 3:2 с гол на Павел Аликин в добавеното време. В отбора на гостите през всичките 90 минути игра българският защитник Станислав Манолев. Ивелин Попов започна мача на резервната скамейка, но в 63-та минута се появи на терена на мястото на Арсен Хабулов.

Денис Тумасян откри за Уфа в средата на първото полувреме след центриране от корнер, но след почивката резервата Владислав Игнатиев изравни, а в 79-ата минута Ибрахима Балде доближи Кубан до победата. Домакините не се предадоха и в 89-ата минута бившият халф на ЦСКА Марсиньо вкара за 2:2 от дузпа, а буквално в последните секунди защитникът Аликин донесе скъпоценния успех на Уфа.

Кубан е на 8-мо място във временното класиране с актив от 32 точки, но целта пред тима е да спечели Купата на Русия. Именно поради тази причиан наставникът Леонид Кучук предпочете да запази силите на Попов и  още няколко титуляри. Със спечелените три точки Уфа се изкачи на 12-о място с актив от 25 точки и засега е над зоната на изпадащите.