Черно море задълбочи кризата в Локо (Пд) и се изравни с Левски (видео)

Отборът на Черно море задълбочи кризата в Локомотив (Пловдив), след като надви "смърфовете" с 1:0 на "Лаута" в първи мач от 27-ия кръг на "А" от втората шестица. Единственото попадение реализира Иван Коконов в 68-ата минута, като по този начин "моряците" се изравниха с Левски на седмото място с актив от 41 точки. "Сините" обаче имат мач по-малко, докато 16-ото поражение за домакините ги остави на 10-то място с 23 точки и с предимство от шест точки през зоната на изпадащите.

Наставникът на "моряците" Никола Спасов направи цели осем промени, за да остави титулярите си да почиват преди срещата-реванш от полуфиналите за Купата на България след няколко дни отново на "Лаута", въпреки победата с 5:1 в първата среща на варненци.

Лошата новина за Спасов са трите принудителни смени. Стефан Станчев се контузи и има съмнения за счупена ключица. Александър Чанович и Мамату Кулибали също получиха травми.

Срещата започна по-добре за домакините, които имаха нужда от трите точки, но след натиск първото чисто положение бе пред вратата на Теодор Скорчев. Живко Петков се откъсне в 29-ата минута и с диагонален изстрел удари гредата. В последната минута на първата част Здравко Илиев фаулира лошо Стефан Станчев, който при падането си се контузи лошо и бе моментално заменен на почивката.

Второто полувреме започна със силен удар на Спас Делев, който бе спасен от Александър Чанович. Отново Петков бе изведен сам срещу Теодор Скорчев, който парира опита за прехвърляне на нападателя.

Чанович показа рефлекс при два поредни удара на Мартин Камбуров от фаул и на Янко Сандански при добавката в 57-ата минута, но при едно от тях получи травма в кръста  и напусна. Радослав Димитров пък разтегна и също напусна заради травма.

В 68-ата минута Петков се пребори за една висока топка, Коконов остана сам  срещу Скорчев и вкара своя пети гол този сезон в първенството. До края на срещата домакините се опитаха да върнат гола, но без да имат идея как това да се случи и напълно заслужено отново отстъпиха на Черно море.