Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Дунав 8806 докосва титлата след нова победа над Нефтохимик 2010

Отборът на Дунав 8806 (Русе) се доближи още по-близо до нова титлата в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер момичетата на Георги Божков се наложиха над Нефтохимик 2010 (Бургас) със 72:66 в мач №2 и по този начин поведоха с 2:0 във финалната серия.

Жаклин Златанова вкара 17 точки и овладя 10 борби за победителките, а Радостина Ст. Димитрова и Кристина Сантяго вкараха съответно по 13 и 11 точки.

Драгана Гобелжич отбеляза 21 точки за бургазлийки, а Шарел Алън добави 12 точки.

Възпитаничките на Дечо Коешинов стартираха мача със серия от 7:2, която дойде след няколко добри защити и отлично организирани нападения реализирани от Гобелжич, Милкова и Христова, като до края на първата четвърт бургазлийки съумяха да съхранят крехкия си аванс – 25:21.

В началото на вторите десет минути Дунав отговори на предизвикателството и бързо стигнаха до пълен обрат – 26:25 след кош и фал на Сантяго. Момичетата на Георги Божков задържаха лидерството почти до края на първото полувреме, но в последните 60 секунди Вранчева вкара един наказателен удар, а Шарел Алън се разписа от средно разстояние за 39:39 на почивката.

Гонитбата в резултата продължи с пълна сила и през третия период. Двата отбора си размениха ролята на водач на няколко пъти, като след 30 минути игра русенки бяха с минимална преднина – 57:55.

Равенството бе отново възстановено в началото на заключителната четвърт след кош на Христова – 57:57, но след това Кочева от състава на Дунав се развихри със седем поредни точки и отново даде по-комфортен аванс на тима си – 64:59. В оставащото време тимът на Нефтохимик 2010 направи всичко по силите си, за дастигне до нов обрат, но опитите им се разбиха в добре организирания състав на гостенките, което предреши и крайния изход от двубоя – 77:66 в полза на Дунав 8806.