Детройт пропиля аванс от два гола в края и допусна поражение от Тампа Бей

Тампа Бей навакса изоставане от 0:2 и стигна до обрат с 3:2 след продължение при гостуването си на Детройт, за да изравни серията от първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на 2:2 победи. Домакините взеха добър аванс с попадения на Густав Никвист и Йоаким Андерсон във втората част, който поддържаха почти до края. 5:26 минути преди сирената Тайлър Джонсън намали, а 1:17 минута по-късно той асистира за изравнителното попадение на Ондржей Палат. В 2:25 минута на добавеното време Джонсън донесе и победата на Тампа при контраатака.

Вашингтон разгроми гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 5:1 и поведе с 3:2 победи в серията на Изток. Евгени Кузнецов се отличи с два гола и асистенция за столичани, а Карл Алзнър, Брук Лийч и Джейсън Чимера също се разписаха. Джош Бейли даде аванс на гостите в началото на мача, но в последствие нюйоркчани бяха тотално надиграни.

Филип Форсберг реализира първия хеттрик в кариерата си при успеха на Нешвил с 5:2 над гостуващия Чикаго, с който домакините намалиха изоставането си на 2:3 победи в серията от първия кръг на елиминациите в Западната конференция. Джеймс Нийл се отличи с гол и асистенция, а вратарят Пека Рине завърши с 28 спасявания. Брад Ричардс и Крис Ферстеег бяха точки за Чикаго.

Ванкувър измъкна 2:1 срещу гостуващия Калгари и се спаси от ранно отпадане. Даниел Седин вкара решаващото попадение за домакините в 1:47 минута на третата част, а Ник Бонино също се разписа. Йонас Хилер отрази 41 шайби за гостите, които поведоха чрез Дейвид Джоунс в началото на срещата, но след това допуснаха обрат. Калгари все пак води в серията с 3:2 победи.