Реал (Мадрид) и Олимпиакос допълниха финалната четворка на Евролигата (видео)

Испанският гранд Реал (Мадрид) победи Ефес (Истанбул) със 76:63 (33:39) като гост и спечели четвъртфиналната серия от Евролигата за мъже с 3:1 победи. Турците се оттеглиха с аванс от 39:33 на почивката, но в началото на второто полувреме гостите направиха серия от 16:3 точки и обърнаха до 49:42 в своя полза, като до края не изпуснаха водачеството в резултата.

Силна игра на домакините в първите минута на четвъртата част им позволи да намалят пасива си до 57:58, но нова серия от седем безответни точки за Реал се оказа решаваща и гостите дръпнаха с 65:57 в средата на последната четвърти, като до края контролираха мача.

Руди Фернандес завърши със 17 точки и 6 борби за успеха, Серхио Юй добави 14 точки и 5 асистенции, а Фелипе Рейес допринесе с 10 точки и 7 борби.

За домакините с 16 точки се отличи Ненад Кръстич, а Дарио Шарич вкара 9 точки и взе 12 борби, но това не беше достатъчно.

Със силна игра след почивката Олимпиакос надделя драматично над гостуващия Барселона със 71:68 (29:37) и също спечели четвъртфиналната серия с 3:1 победи.

Капитанът на домакините Василис Спанулис отново беше лидер на тима със 17 точки и 5 асистенции. Йоргос Принтезис добави 14 точки за успеха.

За испанците най-добър беше Анте Томич с 13 точки и 7 борби. Каталунците пропиляха аванс от 10 точки при 39:29 малко след почивката, а последната четвърт започна при равенство 50:50. Двубоят отиваше към продължение, когато 5,2 секунди преди края Хуан Карлос Наваро изравни от наказателната линия за 68:68, но тройка на Принтезис със сирената донесе победата на гърците.

За място на финала Олимпиакос ще играе срещу ЦСКА Москва.

Четвърти срещи от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже (играе се до три победи в пет мача):

Ефес Истанбул (Турция) - Реал Мадрид (Испания) - 63:76 (39:33)
* Реал Мадрид спечели серията с 3:1 победи.