Хасково удържа Монтана и поведе в битката за бронза

Отборът на Хасково 2012 направи крачка към спечелването на бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при домакинството си на Монтана 2003 с 80:75 в мач №1 от серията за 3/4 място.

Олга Дубровина беше най-полезна за победителките и се отличи с „дабъл-дабъл” – 25 точки и 11 борби, Анна Кириленко също се разписа с двуцифрени показатели – 24 точки и 16 борби, а Ралица Нанева вкара 19 точки.

Карън Дувър се отличи с 31 точки и 15 борби за Монтана, а Христина Иванова вкара 20 точки.

Баскетболистките на Монтана 2003 бяха по-концентрирани в началото на двубоя и след близо седем минути игра имаха аванс от осем точки – 19:11. Последва прекъсване за домакините, след което момичетата на Елена Станкова регистрираха серия от 10:0, с която стигнаха до пълен обрат – 21:19, а през вторат четвърт те контролираха напълно събитията на терена и заслужено се оттеглиха на почивката с двуцифрен аванс – 47:35.

През третият период играта вървеше кош за кош, но въпреки това, Хасково успя да увеличи разликата в своя полза с още три точки – 66:51. Това определено внесе измамно спокойствие в селекцията на Елена Станкова, а гостенките от Монтана се възползваха максимално и стопиха изоставането си до само пет точки в заключителната четвърт – 73:78 при 120 секунди до края. Последва тайм-аут, а след подновяването на играта хасковлийки затегнаха защитата и съумяха да запазят преднината, която им подсигури крайния успех – 80:75.