Дунав 8806 се разправи с Нефтохимик 2010 и поведе във финала

Отборът на Дунав 8806 (Русе) поведе с 1:0 победи във финалния плейоф на Националната Баскетболна Лига при дамите, след като в мач №1 се наложи при визитата си на Нефтохимик 2010 (Бургас) със 101:89.

Радостина Ст. Димитрова вкара 21 точки за действащите шампионки, а Кристина Сантяго и Зорница Костова добавиха по 19 точки.

Борислава Христоа вкара 21 точки за бургазлийки, а Мария Желязкова приключи със 17 точки.

Двубоят започна равностойно, като играта вървеше кош за кош и след първите пет минути резултатът беше равен – 14:14. Последва силна серия от 13:2, която дойде благодарение на отлични изяви на Костова, Златанова и Сантяго и след десет минути игра Дунав беше напред с десет точки – 27:17.

Доминацията на русенки продължи с пълна сила и в началото на втория период, след като момичетата на Георги Божков използваха всяка грешка на съперничките си и преднината им бързо се покачи до 22 точки – 39:17. Спортно-техническият щаб на Нефтохимик реагира и направи няколко смени, които донесоха нужния резултат и след силна серия на бургазлийки разликата бе стопена, но въпреки това, на почивката пасивът им продължаваше да е двуцифрен – 37:49.

През третата четвърт  баскетболистките на Нефтохимик 2010 отново показаха добра защита, която им позволи да се доближат за момент на само пет точки от Дунав – 50:55, но до края на периода, както и в заключителните десет минути на мача момичетата на Дечо Коешинов се пропукаха, а гостенките се възползваха максимално от шанса си и отново дръпнаха с двуцифрен аванс, който задържаха до финалната сирена – 101:89.