Неистова болка! (видео)

Бившият нападател на Севиля и бразилския национален отбор Луис Фабиано бе централна фигура при победата на сегашния си тим Сао Пауло с 2:0 срещу Коринтианс в мач от турнира Копа Либертадорес. Двубоят между двата бразилски отбора бе от последния шести кръг на груповата фаза на състезанието.

"Деветката" на Сао Пауло даде аванс на тима си в резултата с гол в 31-ата минута, а в 39-ата бившият играч на Лион, Шалке 04 и Рома Мишел Бастос бе точен за 2:0. През втората част обаче Луис Фабиано се прояви в негативен план. 34-годишният ветеран направи една от най-смешните симулации в историята на професионалния футбол и получи втори жълт, съответно червен картон. Това се случи в 54-ата минута, когато Луис Фабиано се строполи на земята като ударен с бухалка, въпреки че Мендоза от Коринтианс дори не го докосна. Заради невъздържаното си поведение и замахването, все пак футболистът на Коринтианс също получи червен картон. В мача бяха показани общо три червени картона, тъй като още в 19-ата минута отстранен от игра бе Емерсон от Коринтианс.

Победата помогна на Сао Пауло да заеме второ място в крайното класиране в Група 2 и да се класира за 1/8-финалите, където ще се изправи срещу друг бразилски тим - Крузейро. Първи в групата завърши Коринтианс, който нямаше загуба преди поражението от съгражданите, а на 1/8-финалите ще има за съперник Гуарани (Парагвай).