Атланта дръпна с 2:0 победи срещу Бруклин

Спечелилият редовния сезон на Изток тим на Атланта Хоукс не допусна изненада и спечели и второто си домакинство в плейофа срещу Бруклин, този път с резултат 96:91. Атланта имаше пълен контрол над срещата и на моменти преднината на домакините достигаше до 12 точки. В последните минута на четвъртата част обаче гостите от Ню Йорк се активизираха и намалиха изоставането си само до точка.

При резултат 93:91, 11 секунди преди края, Дерон Уилямс имаше отличен шанс да изравни, но изпусна от чиста позиция. Така Атланта поведе с 2:0 в серията преди тя да се пренесе в Ню Йорк.

Най-добър за победителите бе Пол Милсап, който вкара 19 точки. 17 добави Кайл Корвър, а Джеф Тийг остана с 16. За Бруклин резервният гард Джарет Джак направи много силен мач и отбеляза 23 точки. С 20 приключи центърът Брук Лопес, а Джо Джонсън реализира още 19.