Рекордьорът Тим Дънкан поведе Сан Антонио към успех в Ел Ей

Шампионът Сан Антонио изравни плейофната серия с Лос Анджелис Клипърс на 1:1 победи, след като се наложи като гост със 111:107 след продължение. С основна заслуга бе 38-годишният Тим Дънкан, който вкара 28 точки, а освен това стана петият баскетболист в историята, който преминава бариерата от 5000 точки в плейофите. Освен това Дънкан регистрира и стотния си мач в елиминациите, в който вкарва поне 20 точки и взима поне 10 борби.

Победата на Сан Антонио обаче бе на косъм, тъй като възпитаниците на Грег Попович пропиляха аванс от 10 точки в средата на четвъртата част, а срещата влезе в продължение благодарение на точно изпълнени фаулове от Пати Милс 8 секунди преди края на мача. След това пък Крис Пол и Мат Барнс пропуснаха да донесат победата на Клипърс, като стрелбите и на двамата не намериха целта.

С 23 точки за Сан Антонио завърши Кауай Леонард, докато 18 добави Милс. За домакините от Лос Анджелис Блейк Грифин завърши с "трипъл-дабъл" от 29 точки, 12 борби и 11 асистенции, но допусна решителна грешка 13 секунди преди края на мача, когато загуби контрол над топката, което позволи на Сан Антонио да я открадне и в последствие да изравни резултата. С 21 и 20 точки за домакините завършиха Крис Пол и Диандре Джордан.