Кливлънд би трудно Бостън, Вашингтон отново спечели в Торонто

Леброн Джеймс отбеляза 30 точки, а Кайри Ървинг добави други 26 при трудната победа на Кливланд със 99:91 срещу Бостън в мач от първия рунд на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Това беше втори успех на Кавалиърс в домакинствата и те водят с 2:0 победи в серията.

Джеймс вкара 15 точки в последната четвъртина, с което звездата на Кливланд изпревари Джери Уест във вечната ранглиста на реализаторите в плейфоите. Той и Ървинг бяха автори на 24 от точките на Кавалиърс в последната четвъртина, когато домакините най-сетне се откъснаха в резултата и успяха да стигнат до
нужната втора поредна победа над Бостън.

Тимофей Мозгов добави 16 точки за Кливланд, а Тристан Томпсън спечели 11 борби. Исая Томас отбеляза 22 точки в полза на отбора на Бостън, чийто резерви не позволиха на мача да свърши по-рано след страхотния баланс от 51:7 срещу тези от Кливланд. Те ще имат шанс да се докажат отново в мача номер три от серията, който е насрочен за четвъртък вечер в Бостън.

Джон Уол отбеляза 26 точки и добави 17 асистенции към актива си, а Брадли Биъл наниза други 28 пункта при успеха на Вашингтон със 117:106 срещу Торонто. Марчин Гортата завърши срещата с 16 точки за Уизърдс, които са с аванс от 2:0 победи и с две предстоящи домакинства.

Дуайт Хауърд отбеляза 28 точки за отбора на Хюстън, който надви Далас със 111:99 и поведе с 2:0 в серията от Западната конференция. Джеймс Хардън добави 24 пункта за Рокетс, които направиха серия от 11 поредни точки в последната четвъртина и обърнаха резултата в срещата.