Вашингтон изравни серията срещу Айлендърс, Чикаго дръпна с 3:1 победи срещу Нешвил

Никлас Бекстрьом вкара гол след 11:09 минути игра в продължението за победа на Вашингтон с 2:1 над Ню Йорк Айлъндърс в мач от първия рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това "столичаните" изравниха серията от Източната конференция до 2:2 победи.

Александър Овечкин също се разписа в полза на Вашингтон. Руснакът подаде и за решителния гол, който падна след фейсоф от дясно на вратата на Островитяните. Бекстрьом удари шайбата надясно и си поправи път край мантинелата, след което стреля от синята линия и вкара за 2:1.

Мач номер 5 е насрочен за четвъртък вечер в столицата на САЩ - Вашингтон.

Петер Мразек спаси 22 шайби за първия си шутаут в плейофите с екипа на Детройт, който победи с 3:0 Тампа Бей като домакин и поведе с 2:1 след третия мач в серията. Павел Дацюк, Райли Шиън и Люк Гленденинг вкараха попаденията за "червените криле", които ще приемат и мач номер четири.

23-годишният Мразек спечели доверието на Майк Бабкок пред Джими Хауърд в началото на плейофите, а легендарният канадски треньор на Детройт едва ли съжалява за своето решение. Младокът се представя великолепно, като може би трябва да изключим само поражението с 1:5 в миналия мач. След като бяха отстреляни категорично в първите две срещи като гости, "червените криле" този път изравниха този компонент от играта и заслужено спечелиха мача.

Брент Сийбруук донесе победа с 3:2 на Чикаго срещу Нешвил, след като се разписа 1 минута след началото на третото продължение на мач номер 4 от серията между двата тима. Той вкара гол със стотния удар в мач, който беше най-дългият в историята на тима от Нешвил. Скот Дарлинг спаси 50 шайби за отбора на Чикаго, който води с 3:1 в серията.

Калгари също поведе с 3:1 в плейофния двубой срещу Ванкувър, след като Джони Годро, Иржи Худлер и Сам Бенет вкараха за Флеймс още в първата третина на мача. Именно в първата част падна и попадението за Ванкувър чрез Хенрик Седин, което само оформи крайния резултат 3:1 в полза на Калгари.