Синсинати попиля Милуоки в престрелка с три големи шлема (видео)

На канонада от общо седем хоумръна, три от които големи шлемове, станаха свидетели бейзболните фенове на ст. "Милър Парк" в Милуоки тази нощ. В мач от редовния сезон на МЛБ гостуващият Синсинати Редс разстреля Милуоки Бруърс с 16:10 благодарение на пет удара над оградата, включително два при пълни бази и 2 аута в поредни ининги.

"Червените" откриха резултата с 4 точки накуп в 3-тия, когато Джей Брус размаза топката на Майк Файърс (L 0-3) и я приземи високо в трибуните зад десния аутфилд. В 4-тия стартерът на "пивоварите" бе наказан и от Тод Фрейзиър, който също с трима рънери на база прати топката още по-далеч, но отвъд левия аутфилд.

Зак Козарт се включи в хоумрън шоуто с два изстрела през оградата – двоен за 11:4 в 5-ия и соло за 14:10 в 7-ия ининг. Джоуи Вото също не остана по-назад и завъртя самостоятелна пълна обиколка за 12:5 в 6-ия. С 2 RBI за Синсинати допринесе Брандън Филипс, а по една точка вкараха Марлон Бърд и Брян Пеня.

Атаката на Милуоки бе частично отсрамена от Елиан Ерера, който размаза голям шлем в долната част на 6-ия ининг и направи резултата 10:13. Мартин Малдонадо също удари хоумрън за 2 точки в 3-тия, когато домакините за пръв и последен път успяха да изравнят резултата – при 4:4. Затова и питчерът на гостите Джейсън Маркуис (W 1-1) взе победата, въпреки че пусна 5 точки от 9 хита за първите 5 ининга.

Преди мача мениджърът на Редс Брайън Прайс поднесе извинение на медиите, които ден по-рано станаха свидетели на негово грубо избухване. Заради изтекла информация в социалните мрежи за контузия на кетчера Девин Месорако в понеделник треньорът дръпна 5-минутна гневна тирада на репортерите, отразяващи тима му, в която използва 77 пъти думата "F.ck" и производните й.

"В моя разговор с журналистите се опитах да опиша разочарованието си от публикуваните новини за нашия отбор, но използвах напълно неприемлив език. Искрено съжалявам за избора си на думи, но заставам напълно зад същността на посланието ми към репортерите", заяви снощи 52-годишният Прайс.

Милуоки Бруърс - Синсинати Редс 10:16