Ефес победи Реал със сирената, Олимпиакос поведе на Барселона

Ефес Истанбул побед Реал Мадрид със 75:72 и намали резултата в четвъртфиналната серия на 1:2 в Евролигата. Тройка със сирената на Мат Янинг донесе успеха на турския отбор и хвърли в делириум публиката в "Абди Ипекчи Арена". Мат Янинг завърши с рекордните в кариерата си 21 точки, и реализира 5 тройки от 7 опита. Ненад Кръстич добави 17 точки за Ефес, а Дарио Шарич се отличи с 15 борби за победителите.

За Реал Мадрид 17 точки вкара Серхио Юл. Четвъртият мач от серията е в четвъртък отново в Истанбул. Олимпиакос поведе с 2:1 в серията срещу Барселона след победа в третия мач със 73:71. Гърците са домакини и в четвъртия мач в четвъртък и при успех ще си осигурят място във Финалната четворка.

Йоргос Принтезис се отличи с 19 точки, а Василис Спанулис добави 15 точки и 8 асистенции за успеха на Олимпиакос. Хуан Карлос Наваро бе най-резултатен за Барселона с 14 точки.

Трети срещи от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже (Играе се до три победи в пет мача):

Олимпиакос (Гърция) - Барселона (Испания) - 73:71 (44:36)
* Олимпиакос води в серията с 2:1 победи.
- - -
Ефес Истанбул (Турция) - Реал Мадрид (Испания) - 75:72 (32:30)
* Реал води с 2:1 победи в серията.

от понеделник:
Макаби Тел Авив (Израел) - Фенербахче (Турция) - 74:75 след продължение (65:65, 31:37)
* Фенербаче спечели серията с 3:0 победи и се класира за финалната четворка.