Дубълът на Литекс би Лудогорец в дербито на върха, поведе с 6 точки на разградчани в класирането

Литекс спечели с 1:0 срещу Лудогорец в дербито на върха при дублиращите отбори. Оранжевите надиграха съперника си, но вкараха само едно попадение, дело на нападателя Георги Минчев.

Голмайсторът на Младежката група се разписа в 19-ата минута от дузпа за спъване на Александър Георгиев. За минималната загуба на разградчани основна заслуга има стражът Аргилашки, който спаси още 6 опасни положения за гол. Галин Минков на два пъти, Минчев, Неделчев и Гълъбов обаче не можаха да го преодолеят. На вратата на ловчанлии също на висота се представи и Александър Конов. Литекс бе ощетен от реферите, които не признаха чист гол при една ситуация, когато топката премина голлинията преди да бъде изчистена от вратаря.

С победата момчетата на наставника Евгени Колев утвърдиха лидерската си позиция в класирането. Те имат в актива си 57 точки и водят с шест пред втория Лудогорец. Трето и четвърто място в подреждането делят Берое и Ботев с по 40 точки.

снимка: pfclitex.com