Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

БФС извади от първенството отбор от "В" група

Здравият екшън, който се разигра в неделя в Самоков на мача между домакините от Рилски спортист и Места (Хаджидимово), доведе до изключването на гостите от състава на Югозападната "В" група. Това ДК към БФС.

Места отнася суровото наказание заради бития съдия Борислав Ненков.

Мачът в Самоков беше прекратен в 37-ата минута, след като гостите напуснаха терена в знак на протест. Четири минути преди това съдията Борислав Ненков беше отсъдил дузпа за Рилски спортист, която от Места бурно оспориха. Вратарят им Иван Симеонов дори забил юмрук в лицето на рефера, заради което е получил директен червен картон. Това е накарало треньорът на гостите Лъчезар Дафков да извади отбора си от терена. Заради това си решение наставникът бе наказан да не изпълнява треньорска дейност в срок от 1 година. Освен това му е наложена глоба от 1875 лева.

Ръководството на Места трябва да плати 2500 лева.

Решенията на ДК към Зоналния съвет на БФС - София:

1. Изважда ФК Места (Хаджидимово) от групата, а на клуба се налага имуществена санкция в размер на 2500 лева на основание чл. 28 (1) от Дисциплинарния правилник на БФС.

2. Наказва Лъчезар Дафков - треньор на ФК Места с лишаване от треньорски права за срок от 1 година, считано от датата на провинението и с парична глоба в размер на 1875 лв. на основание чл. 28 (4) от Дисциплинарния правилник на БФС.

3. Наказва Антон Тодоров - състезател на ФК Места с лишаване от състезателни права за 2 срещи на основание чл. 22-К от Дисциплинарния правилник на БФС.