Анахайм дръпна с 3:0 победи в плейофната серия срещу Уинипег

Анахайм надделя с 5:4 след продължение над домакина Уинипег и поведе с 3:0 победи в плейофната серия от първия кръг в Западната конференция на Националната хокейна лига. Рикард Ракел беше точен в 5:12 минута на продължението и донесе победата на Анахайм.

Якоб Силфверберг се отличи с гол и две асистенции за Анахайм в редовното време. Останалите попадения отбелязаха Райън Кеслър, Кори Пери и Кам Фаулър. Брайън Литъл, Тайлър Майърс, Лий Стемпняк и Блейк Уилър реализираха за домакините, който бяха домакини на първи мач от плейофите в НХЛ от 1996 година. Уинипег водеше с 4:3 в края на втората част, но не издържа до края. Мач номер 4 е в сряда.

Вратарят Хенрик Лундквист отрази 23 удара, а Ню Йорк Рейнджърс спечели с 2:1 гостуването си на Питсбърг и поведе с 2:1 в серията на Изток. Питсбърг е домакин на четвърия мач в сряда.

Карл Хагелин и Крис Крейдър бяха точни за столичани. Патрик Хорнквист отбеляза третия си гол в кариерата в плейофите за пингвините. Марк-Андре Флюри спаси 24 удара на вратата на Питсбърг.

В плейофите на Западнаха конференция Минесота победи Сейнт Луис с 3:0 и води в серията с 2:1 успехи. Джейсън Поминвил и Зак Паризи се разписаха през втория период, а Михаел Гранлунд направи две асистенции. Нино Нидеррайтер добави третия гол за Минесота в третата част.