Верона шокира Фиорентина в края

Верона изненадващо победи Фиорентина с 1:0 като гост в последния мач от 31-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение заби резервата Мунир Обади. Мароканецът се разписа в 90-ата минута, като се възползва от грешка на вратаря на "виолетовите"  и смълча трибуните на "Артемио Франки".

Алесандро Диаманти пропусна дузпа за домакините в 67-ата минута. Верона се изкачи на 14-о място във временното класиране с 36 точки. "Виолетовите" са шести с 49. Това беше втора поред загуба за Фиорентина след 0:3 от Наполи в предишния кръг. Верона също така прекъсна серията от седем мача без загуба у дома на "виолетовите", които за последно записаха поражение пред собствена публика през ноември м.г., когато отстъпиха с 0:1 пред Наполи.