Пирин тръгна с лесно 3:0 над Виктория Волей за Купата на България

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) започна с лесна победа във финалния турнир за Купата на България. Момчетата на треньора Стоян Гунчев биха без особени проблеми Виктория Волей с 3:0 (25:21, 25:23, 25:20) в първи мач от предварителна Група "А", игран тази вечер пред едва около 200 зрители в зала "Добротица" в Добрич.

Въпреки присъствието на трима играчи от чужбина - Розалин и Чоно Пенчеви и Иво Драмов, тимът на Виктория пък не успя да разгърне своите възможности и да се противопостави истински на съперника.

И в трите гейма волейболистите на Пирин диктуваха играта, като правеха разлика и я поддържаха до край. Във втората част пловдивчани показаха, че могат да бъдат равностоен съперник, като направиха страхотен обрат, като изоставаха с 5:12, но изравниха при 17:17. В последствие след равностойна игра в решителния момент при равенството 23:23 младите волейболисти на Виктория не издържаха, като атаката отиде в аут, а пиринци затвориха гейма в своя полза.

Това се отрази на пловдивчани и в третата част те свалиха гарда, като позволиха на съперника да поведе с 8:2. Това бе достатъчно на пиринци и въпреки позакъснелия щурм на противника волейболистите от Разлог удържаха фронта и затвориха мача с чиста победа.

По-късно тази вечер домакините от Добруджа 07 играят срещу Левски Боол. Утре (21 април) пък програмата предвижда разложани да излязат срещу "сините" от 17,00 часа, а добруджанци срещу пловдичаните от Виктория от 19,30 часа.