Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Мариано Барето си тръгва от Етиопия

Футболната федерация на Етиопия ще прекрати договора на селекционера на националния отбор на страната Мариано Барето в края на месеца. Барето напуска поста по взаимно съгласие по средата на 2-годишния си контракт.

Португалският специалист ще получи компенсация от три месечни заплати на обща стойност 54 хиляди долара. Преди Барето да поеме Етиопия отборът участва във финалите на турнира за Купата на африканските нации през 2013 година и беше близо до класиране на световното първенство в Бразилия, но загуби от Нигерия в решаващите плейофи за Мондиал 2014.

Под ръководството на португалеца обаче националният тим на страната пропусна континенталния шампионат през тази зима, след като в квалификационната си група спечели само един от шестте си мача.