Индзаги: Можеше да спечелим, но можеше и да загубим

Треньорът на Милан Филипо Индзаги призна, че равенството 0:0 срещу Интер е справедлив резултат с оглед развитието на мача. Според него отборът му е можел да спечели, но е можел и да загуби тази среща, в която имаше общо три отменени гола в двете врати. Той коментира и претенциите на съперника за неотсъдена дузпа за игра с ръка на защитник на "росонерите", като заяви, че според него нарушение по-скоро е нямало.

"Положението за дузпата бе доста спорно, но според мен играта с ръка бе неволна. Вярно е, че сме виждали да се дават дузпи и за по-малко, но аз лично не смятам, че трябва да се дават подобни нарушения. Очаквах повече от моя отбор в първите 20 минути. След това задържахме повече топката и създадохме няколко положения до края на полувремето и трябваше да отбележим. Отборът се раздаде на терена, защото знаеше, че това дерби има голямо значение за нас. Можеше да победим, но можеше и да загубим, така че равенството е реален резултат. Все повече се отдалечаваме от нашите цели, но причината не е в този резултат, а в грешките, които направихме през януари, когато имахме сериозна криза с контузени", смята Индзаги.