Иван Петков: Щастлив съм! Време беше и ние да спечелим такъв мач под напрежение

Марица (Пловдив) спечели Купата на България по волейбол за жени. На финала пловдивчанки детронираха Левски) след драматична победа с 3:2 (25:21, 16:25, 25:20, 25:27, 15:12) гейма пред около 1000 зрители в столичната зала "Христо Ботев". Треньорът на победителките Иван Петков заяви, че е много щастлив от успеха, макар и спечелен под напрежение.

"Щастлив съм! Проектът пред този отбор беше точно тази година да търсим резултати. Време беше и ние да спечелим такъв мач, в който сме под напрежение. Най-доброто в момента в този отбор е, че играе като отбор. Не коментирам елементите, не коментирам тактиката. Важното е, че момичетата играят една за друга и са един невероятен колектив. В нашия клуб има единомислие и един синхрон, който е на всички нива. Сами можете да видите колко хора, които ни подкрепят са тук и се радват заедно с нас. Тази купа ни дава самочувствие и малко надежда, че това което правим, го правим правилно и ще се борим за следващата, която почва след три дни (б.а. в сряда започват плейофите от женското първенство, в които Марица ще играе с ЦСКА, а Левски с ВК Казанлък)", заяви Иван Петков.

"Нещата в женския волейбол са много непредсказуеми и когато  играят два изравнени отбора, е нормално да се получат обрати като този в четвъртия гейм. Този мач беше шести между тези два отбора през сезона и всеки един е инфарктен. Само един от тях завърши в четири гейма, а останалите се решаваха с тайбрек и във всеки гейм не се знае как ще приключи. Тук е моментът да благодаря на всички момичета, на всички, които работеха с нас, които ни подкрепяха. Титлата искам да я посветя на един човек, който днес го нямаше в залата и това е г-н Диманов, а другият, за когото играхме днес, беше нашият президент", завърши наставникът.