Левски се спаси в края срещу Берое

Левски постигна труден успех срещу Берое в последната си среща от редовния сезон на НБЛ. Шампионите спечелиха у дома в зала "Триадица" с 88:86 след като Джими Хънт реализира победен кош секунди преди финалната сирена и донесе победата на своя отбор. Брандън Хийт се завърна в игра за левскарите, след като дълго време бе аут заради травма.

Мачът започна с грешки и под двата коша, а резултатът бе открит с тройка на завърналия се след контузия Брандън Хийт, а след него и Симеонов записа на сметката си точни стрелби за 7:3. До края на първата част и двата отбора направиха много грешки, а единствено отлични индивидуални изпълнения на Хийт, Евтимов и Ангелов помогнаха на столичани да поведат с двицифрена разлика - 26:16.

Първите четири минути на втория период отново бяха изпълнени сс много грешки и пропуснати стрелби, а качеството на играта бе далеч под очакваното. Гостите от Стара Загора се ориентираха по-добре в създалата се ситуация и след убийствена серия на Петков и Иванов разликата бе стопена - 34:35. Все пак, в последните 120 секунди на първото полувреме Хънт вкара от далечно разстояние, а Ангелов не сбърка от линията за наказателни удари и Левски дишаше малко по-спокойно на почивката - 44:39.

Петков вкара нова тройка за Берое в началото на третата част, а след няколко добри защити гостите стигнаха и до пълен обрат след два хубави пробива на Петков и Иванов и тройка на Тенчев - 53:52. До края на периода играта вървеше кош за кош и лидерството смени притежателя си на няколко пъти, но с малко повече късмет в последните секунди старозагорци бяха напред с 67:66 след 30 минути игра.

Баскетболистите на двата отбора се захапаха здраво в битка за всеки сантиметър от терена на старта на заключителния период. Водачеството сменяше притежателя си след почти всяка атака, като за домакините капитанът Павел Иванов напомни за себе си, но под другия кош Павлин Иванов правеше каквото си пожелае в нападение и държеше Берое с едни гърди напред - 76:73 при шест минуто до края. Последва серия от 8:2 за Левски за нов обрат, но Тенчев хвърли нова бомба от тройката за 81:81 при 120 секунди до края.

19 секунди преди сирената отново имаше равенство - 86:86, но тогава Джими Хънт съумя да се ориентира най-добре в създалата се суматоха под противниковия кош и отбеляза победните 2 точки за 88:86.

Хънт вкара 22 точки за Левски, а Хийт остана с 20 и 9 асистенции. Капитанът Павел Иванов добави 19, докато Васил Евтимов записа 10 точки и 10 борби.

Бившите играчи на Левски Павлин Иванов и Венцислав Петков се отличиха за гостите, съответно с 21 и 16 токи, а Тенчо Тенчев реализира 17. Тихомир Желев се включи силно от пейката с 14.