Гредата спря Гълъбинов

Българският нападател на Ливорно Андрей Гълъбинов отново игра пълни 90 минути за своя тим в дербито с Фрозиноне от 36-ия кръг на Серия "Б". Двата тима се борят за местата, даващи право на участие в плейофите за Серия "А", като имаха голямо желание да постигнат трите точки, но срещата завърши 0:0.

Родният футболист отново бе сред най-активните в състава на Кристиян Панучи, като в 18-ата минута негов страховит удар с левия крак се отби в горната греда на гостите. Преди това той пробва с глава, но стреля слабо.

Тосканците продължиха да търсят победата, но така и не намериха път към мрежата на гостите. Играчите на Роберто Стелоне пък пропуснаха два уникални шанса да изненадат домакините след 90-ата минута. Все пак срещата завърши без победите и двата тима си поделиха по една точка ,която им оставя жива мечтата за изкачване в италианския елит.

Интересното е, че под ръководството на Панучи Ливорно записва второ поредно равенство и има само една победа, благодарение на попадението на Гълъбинов срещу Виртус Ланчано. Родният таран има шест гола този сезон в първенството.

Ливорно остана на седмо място с 52 точки, докато Фрозиноне е четвърти с 58. Лидер е Карпи със 74, а втори Болоня с 59.

Отложената от вчера среща между Варезе и Авелино завърши 1:1, а Катаня постигна важна победа като гост с 2:1 над Латина. Това бе четвърти пореден успех за състава от Сицилия, който вече излезе от зоната на изпадащите.