Манчестър Сити се върна към победите и се доближи на точка зад Юнайтед (видео)

Манчестър Сити победи с 2:0 Уест Хам на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което шампионите се доближиха на точка от градския си съперник Юнайтед. Паралелно с това "гражданите" се откъснаха на седем точки от Ливърпул, като мърсисайдци са с мач по-малко. Автогол на Джеймс Колинс (18') и попадение на Серхио Агуеро (36') донесоха победата на домакините, дошла след две поредни шампионатни поражения.

Мениджърът на "гражданите" Мануел Пелегрини бе направил четири промени в сравнение със състава, който стартира при загубата с 4:2 в дербито на Манчестър. Еляким Мангала, Александър Коларов, Фернандо и Франк Лампард започнаха като титуляри.

Карлтън Коул замени контузения Диафра Сако на върха на атаката на Ует Хам.

Домакините доминираха тотално през първата част на "Етихад Стейдиъм" и взеха аванс от два гола до почивката. Първо, в 18-ата минута, Адриан дел Кастийо опита да изнесе топката, но ударът му се оказа доста слаб и не успя да стигне до центъра, Навас се пребори за топката и центрира отдясно, а Джеймс Колинс си вкара изключително красив гол в опита си да изчисти от въздуха.

В 36-ата минута Дауниннг загуби топката под натиска на Туре Яя, Агуеро комбинира с Навас, който му върна топката в наказателното поле, а аржентинецът бе точен за 2:0.

Изненадващо домакините не стигнаха до нови попадения след почивката. За сметка на това "чуковете" имаха три чудесни възможности да намалят, но Даунинг и Нолан ги пропуснаха.

Манчестър Сити е на четвърто място с 64 точки, докато Уест Хам е десети с 43.