Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Шампионът ДИТ получи златните си медали след равенство с Ботев (видео+галерия)

Новият шампион на Елитната юношеска група до 17 години ДИТ приключи сезона с нулево равенство в последния мач от първенството. Първенците направиха 0:0 с Ботев (Пловдив) на базата си в квартал Драгалевци. Наставникът на ДИТ Христо Арангелов бе дал почивка на голяма част от титулярите си, като националите Георги Русев и Асен Чандъров останаха на пейката и се появиха през втората част. Вратарят на домакините Илиян Узунов спаси на няколко пъти вратата си с майсторски излизания, а в края на мача Милош Стоянов можеше да донесе успеха на софиянци, но пропусна.

Шампионът ДИТ получи златните си медали след равенство с Ботев

След двубоя отборът на ДИТ получи купата и златните си медали за шампионската си титлата в дебютния си сезон в тази възрастова група. Заместник изпълнителният директор на БФС Антон Попов награди момчетата, а сред публиката бе селекционерът на националния отбор до 17 години Александър Димитров. ДИТ завършва сезона с 80 точки, събрани от 25 победи, пет равни и само четири загуби. Головата разлика на отбора за заслужената титла при набор 1998 г., също е впечатляваща - 102:29.
"Канарчетата", които са водени от Иван Цветанов завършиха сезона на шесто място с 20 победи, шест равенства и осем загуби и актив от 66 точки.

ДИТ - БОТЕВ (ПД) 0:0

ДИТ: Илиян Узунов, Васил Добрев,  Петър Генчев, Данаил Иванов, Асен Асенов, Стефан Митев, Мехмедали Мехмедали, Валентин Сливов, Аспарух Смилков, Милош Стоянов, Георги Недялков
Резерви: Владимир Владимиров, Ангел Бастунов, Георги Русев, Асен Чандъров, Лъчезар Котев, Мариян Димитров, Борис Панталеев

БОТЕВ: Атанас Гичев, Здравко Дерменов, Йосиф Табаков, Атанас Пашалиев, Александър Иванов, Мартин Атанасов, Милко Георгиев, Иван Михайлов, Иван Кирев, Исмет Рамадан, Яшар Байрам
Резерви:   Димитър Стамболийски, Атанас Тошолов, Георги Натанаилов, Тодор  Ивакин, Здравко Жилов, Костадин Пандев, Милен Златков