Цецо Соколов реализатор №1 в Европа, Матей Казийски №3

Цветан Соколов е най-резултатният волейболист в европейските клубни турнири по волейбол през този сезон. Българският национал записа 199 точки в едва 10 мача за клубния си тим Халкбанк в Шампионската лига, което му бе достатъчно да заеме първото място в престижната класация.

За сравнение вторият по точки Вилфредо Леон, който спечели Шампионската лига със Зенит, изигра 12 мача, но остана след Соколов, след като записа 189 точки.
Феноменът Казийски заби 18 точки (8 аса), Тренто срази ЗАКСА с 3:1 и е на финал за Купата на CEV
Трети в класацията за най-много точки в турнирите е бившият национал Матей Казийски. Посрещачът на Тренто стигна финал в турнира за Купата на CEV, където тимът му отстъпи след златен гейм пред Динамо (М). За 12 мача в надпреварата Казийски записа 183 т.