Пиърс показа класа, Вашингтон превзе Торонто след продължение

Ветеранът Пол Пиърс показа голямата си класа, а Вашингтон Уизърдс превзеха Торонто, побеждавайки местния тим на Раптърс с 93:86 след продължение, като по този начин поведоха с 1-0 успеха в плейофната серия от четвъртфиналите на Изток. 37-годишният Пиърс поведе младите си съотборници към трудната победа и завърши с 20 точки, като 5 от тях дойдоха в допълнителното време, когато гостите от столицата реализираха общо 11.

Любопитен факт - три от последните пет сблъсъка между тези два отбора завършваха с продължение, включително един мач с цели три допълнителни периода!

Редовните 48 минути завършиха 82:82, след като Грейвис Васкес наниза тройка 25 секунди преди сирената, с която изравни резултата и прати срещата в продължение. Гардът от Венецуела се нагърби с отговорността след като звездата на "динозаврите" Кайл Лаури напусна за лични нарушения, а ДеМар ДеРоузън нямаше ден.

Допълнителният период започна с тройка на Пиърс, която бе неговата четвърта от началото на двубоя, а като цяло продължението стартира с 9 поредни точки на Уизърдс, след които домакините така и не намериха сили за нещо повече.

Пиърс завърши с 20 точки при отлична успеваемост - 70% в стрелбата от игра, включително 4/7 от далечна дистанция и 2/2 от наказателната линия, като по този начин компенсира трагичното представяне на Джон Уол (5/18) и Брадли Бийл (6/23). Бийл все пак вкара 16 точки, а Нене добави 12 и 13 борби.

За Раптърс Амир Джонсън вкара 18, а ДеМар ДеРоузън остана с 15 точки, 11 борби и 6 асистенции. Атрактивният гард обаче пропусна 14 стрелби от игра, а другият лидер на канадския тим Кайл Лаури се оттегли със 7 точки за 33 минути.

Вторият мач от серият отново е в Торонто във вторник.