Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Атлетик Билбао сгъна на четири Хетафе (видео)

Атлетик Билбао разгроми Хетафе с 4:0 и сложи край на серията си от три мача без победа в Примера. Баският тим беше пълен господар на терена и зарадва феновете на "Сан Мамес" с изразителен успех. Ключовият момент в двубоя беше в самия край на първото полувреме, когато Емилиано Веласкес получи червен картон, а Ариц Адурис реализира дузпата и откри резултата.

Още преди това таранът на домакините имаше две възможности да даде аванс на Атлетик, но ги пропиля. В 47-ата минута отново той беше точен след подаване на Андони Ираола и до голяма степен уби интригата в мача. Ибай Гомес в 79-ата минута и резервата Маркел Сусаета завършиха наказателната акция с късни попадения.

В класирането Атлетик е на 8-о място с 43 точки, а Хетафе е на 13-а позиция с 36.