Тулуза с много важна победа

Отборът на Тулуза спечели много важна победа в борбата си за оцеляване в Лига 1. "Виолетовите" взеха три точки при визитата си на един от преките си конкуренти за спасение Лориен, побеждавайки го с 1:0 в среща от 33-ия кръг на френския шампионат. Единственото попадение бе дело на Мартин Брайтуайт в 28-ата минута на срещата. В края на мача Тулуза остана с човек по-малко, след като Франсоа Мубанж получи директен червен картон, но това не промени изхода от срещата. Така "виолетовите" излязоха от опасната зона, след като събраха 38 точки. Там пък е днешният им съперник с три по-малко.

Реймс също се поздрави с важен успех като гост, след като победи с 2:1 Бастия на остров Корсика. Давид Нгог и Аиса Манди отбелязаха за Реймс, докато за домакините точен бе Джовани Сио. Реймс вече е с 38 точки, докато Бастия е с една по-малко и битката за оцеляване продължава.

Гинган и Евиан Тонон Гайяр поделиха точките, завършвайки 1:1. Клаудио Бовю откри за бретанците, но Николас Бланди изравни малко след началото на втората част. Гинган е 12-и с 40 точки, докато Евиан е точно над чертата с 37.