Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Спартак (М) най-после победи (видео)

След три поредни мача без победа Спартак (Москва) най-после зарадва феновете си. Това стана навръх 93-ия рожден на най-популярния руски клуб. "Червено-белите" спечелиха с 3:1 гостуването си на Мордовия и излязоха на 6-о място в класирането. Два гола отбеляза Куинси Промес, а едно попадение добави Юра Мовсисян. За домакините се разписа Ибрахима Ниасе.

Наставникът на Спартак Мурат Якин заложи като титуляри на младоците Денис Давидов и Вячеслав Кротов. До почивката на терена не се случи нищо интересно, но през второто полувреме гостите наложиха волята си. Още в 46-ата минута Давидов проби по фланга и центрира към Промес, който откри резултата. Вторият гол падна в 78-ата минута и отново беше дело на холандското крило. Този път асистенцията беше дело на Патрик Еберт.

В добавеното време защитникът на Мордовия Ибрахима Ниасе за съвсем кратко върна интригата след корнер, изпълнен от Лоренцо Ебесилио. Още в ответната атака обаче Хосе Мануел Хурадо намери резервата Юра Мовсисян и той оформи успеха на Спартак.

"Запазихме концентрация през цялото време. Създадохме доста положения и реализирахме само малка част от тях. Мисля, че победата ни е напълно заслужена", заяви след мача наставникът на московчани Мурат Якин.