Лестър продължава победния спринт, който може да се окаже спасителен (видео)

Лестър надигра заслужено Суонзи с 2:0 у дома, постигайки трети пореден шампионатен успех, който увеличава значително шансовете на "лисиците" за оцеляване. Леонардо Уйоа (15') и Анди Кинг (89') се разписаха за домакините, които остават в зоната на изпадащите само заради по-лоша голова разлика от Хъл Сити.

Лестър започна уверено след двете последователни победи, които постигна в Премиър лийг, и закономерно поведе в резултата. Леонардо Уйоа, който разбра, че ще започне този двубой минути преди началото му, заменяйки получилия контузия по време на загрявката Нюджънт, откри резултата след 1/4 час игра. Аржентинецът се пребори за една спорна топка в наказателно поле и я прати във вратата на Фабиански.

След почивката домакините пропуснаха още няколко добри възможности, а Оливейра излезе сам срещу Шмайхел, но стражът спаси.

Лестър обаче стигна до втори гол минута преди края. Фабиански изби опасен пряк свободен удар на Естебан Камбиасо, а Анди Кинг довкара за крайното 2:0.

Лестър е 18-и с 28 точки - колкото има и намиращият се над чертата Хъл Сити. Суонзи е осми с 47 т.