Марица на финал за Купата на България след 3:0 над ЦСКА (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) ще бъде съперник на Левски на финала в турнира за Купата на България при жените. Това стана ясно след изиграването на втория полуфинал в столичната зала "Христо Ботев", в който пловдивчанки се наложиха над ЦСКА с 3:0 (28:26, 25:18, 25:21) пред близо 650 зрители по трибуните.
Марица на финал за Купата на България след 3:0 над ЦСКА
В игра за Марица след отсъствие заради контузия се завърна Мария Данчева, която започна в стартовия състав на Иван Петков. Началото бе за ЦСКА, като "червените" успяха да направят бърза преднина от 4:0 след серия от сервиси на Кристиана Петличка. Отборът на Марица успя да се върне в гейма, но ЦСКА отново се откъсне при 19:16. Маричанки, обаче, отново не се отказаха и успяха да вземат първия гейм след оспорвано 28:26.
Този развой определено подейства като импулс в играта на Марица и пловдивчанки взеха инициативата във втората част, като поддържаха разлика от 2-3 точки. Много силно се представи Милена Димова, която имаше 67% ефективност в атака, а като цяло пловдивчанки наложиха доминация с по-силната си атака. Всичко това наклони везните в полза на Марица, за да поведе с 2:0 гейма след 25:18.
В третата част ЦСКА отново направи преднина при 6:3, но волейболистките на Марица показаха характер и набързо изравниха, а след това с ас на Таня Събкова пловдивчанки поведоха с 8:7. "Червените", обаче, се бореха докрай и нямаха намерение да развяват бялото знаме току-така и при второто техническо прекъсване поведоха с 16:15. Постепенно ЦСКА успя и да си възвърне преднината от две точки, която имаше и в началото на гейма. Маричанки за пореден път изравниха при 19:19, а след това грешка в атака на ЦСКА направи резултатът 20:19 за "жълто-сините" от Пловдив. Това се оказа и решителният момент в мача, тъй като Марица не изпусна повече контрола и се поздрави с победа.
Финалът срещу Левски, който надигра Казанлък Волей в другия полуфинал също с 3:0 гейма, е утре (19 април) от 17,30 часа отново в зала "Христо Ботев".