Черно море се измъчи, но измъкна победата срещу Спартак

Отборът на Черно море Порт Варна записа трудна, но ценна победа в двубоя си от XXVI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на аутсайдера в родното първенство – Спартак (Плевен) с 87:82.

Асен Великов отбеляза 22 точки за „моряците”, Милош Коматина се отличи с „дабъл-дабъл” – 18 точки и 13 борби, а Пламен Алексиев приключи със 17 точки.

Веселин Георгиев вкара 20 точки за гостите от Плевен, а Урош Величкович и Васил Александров приключиха с по 18 точки.

Противно на очакванията, домакините от Варна не успяха да наложат волята си още от първия съдийски сигнал, а дори напротив – плевенчани бяха изключително концентрирани в защита и нападнеие и това им даде възможност да спечелят първите части съответно с 23:20 и 25:21, което им осигури и аванс от седем точки на почивката – 48:41.

През третата четвърт „моряците” подобриха значително играта си, което им позволи не само да стопят изоставането си, но и стигнат до пълен обрат – 70:61 след 30 минути игра, като с основна заслуга за това беше триото Коматина-Пупович-Алексиев.

В началото на последната част всичко изглеждаше решено, след като Коматина и Великов вкараха и увеличиха разликата в полза на Черно море до 14 точки – 78:64, но последвалата разконцентрация в редиците на домакините бързо върна интригата в мача.

Урош Величкович се развихри за тима на Спартак и 2:38 минути преди последния съдийски сигнал резултатът бе изравнен – 82:82, но гостите така и не повярваха, че могат да измъкнат победата, а до финала Великов добави нови пет точки към сметката си, с което подсигури успеха на Черно море – 87:82.