Реал Мадрид отново е близо до Барса, Бейл и Модрич се контузиха (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид победи Малага с 3:1 на "Сантиаго Бернабеу" в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион, който "белите" на всяка цена трябваше да спечелят, за да не изостанат сериозно от лидера в класирането Барселона. Каталунците по-рано днес надделяха с 2:0 у дома над Валенсия и са със 78 точки, а столичани вече имат в актива си 76. Малага пък се намира на седма позиция с 46 точки.

Головете за Реал тази вечер отбелязаха Серхио Рамос (25), Хамес Родригес (69) и Кристиано Роналдо (90+2), а точен за Малага бе Хуанми (71). В 67-ата минута Кристиано Роналдо пропусна дузпа.

Реал Мадрид - Малага 3:1

Още в самото начало на мача уелският атакуващ халф на Реал Гарет Бейл получи травма и бе принудително сменен от мексиканския стрелец Хавиер Ернандес - Чичарито в 5-ата минута. Другата лоша новина за Карло Анчелоти от мача е, че малко след началото на втората част и хърватският халф Лука Модрич трябваше да бъде изваден от игра поради контузия. Следващата седмица "белите" се изправят срещу Атлетико Мадрид в изключително важна среща-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига, след като първият мач завърши при резултат 0:0.

Малага изненадващо можеше да излезе напред в резултата на "Бернабеу" в 13-ата минута, когато Нордин Амрабат отправи свиреп изстрел към вратата на "лос меренгес", но вратарят Икер Касийяс се намеси добре и изби в ъглов удар. Секунди след това пак имаше напрежение пред вратата на Касийяс, тъй като отбраната на домакините първоначално не успя да избие топката, но след това се справи. Футболистите на Реал Мадрид пък отговориха с шут на Ернандес в 17-ата минута, който принуди стражът Карлос Камени да се намесва.

Стигна се до 25-ата минута, когато Кристиано Роналдо центрира от фаул и Серхио Рамос отклони топката в противниковата врата - 1:0.

В 28-ата минута на Реал Хамес Родригес бе много близо до отбелязването на гол, но Камени реагира блестящо и изби топката след удара на колумбийския офанзивен халф. Секунди по-късно пък Чичарито стреля неточно с глава от доста добра позиция.

В следващите минути голове на Рамос и Хамес бяха правилно отменени заради засади, а в 36-ата минута гостите от Андалусия пропиляха златен шанс за изравняване на резултата. Играчите на Малага организараха опасна атака, при която пред Серхи Дардер се откри идеална възможност да реализира гол, но той не уцели вратата на Касийяс от изключително удобна позиция.

Четвърт час след началото на втората част и Лука Модрич напусна терена поради травма, като бе сменен от дефанзивния полузащитник Асиер Ияраменди.

Десет минути след почивката Амрабат застраши вратата на Касийяс с удар по земя, но топката мина на сантиметри встрани от десния страничен стълб.

Малага търсеше изравнителен гол, но в 66-ата минута "белите" получиха право да изпълнят дузпа. Хамес падна лесно в наказателното поле на гостите след леко съприкосновение с противников играч и реферът посочи бялата точка. Кристиано Роналдо обаче уцели дясната греда и резултатът остана непроменен.

Само две минути след пропуснатата от португалската суперзвезда дузпа обаче Реал вкара втори гол. "Белите" сътвориха блестяща атака, при която Хамес с великолепен шут от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад Камени, който успя само леко да закачи топката.

В този момент играчите на Карло Анчелоти изглеждаха близо до победата, но само две минути след като резултатът стана 2:0, в 71-та минута, андалусийците реализираха попадение. Негов автор бе Хуанми, който заби топката с глава във вратата на безпомощния в тази ситуация Касийяс.

В добавеното време Кристиано все пак записа името си сред голмайсторите, слагайки точка на спора. 30-годишният португалец просто подложи крак и реализира на празна врата след асистенция на Чичарито. Буквално в последните секунди Кристиано имаше още една чудесна възможност да вкара гол, но не уцели вратата. Това обаче нямаше никакво значение, защото победата вече бе факт и авансът на Барса пред "лос меренгес" е само 2 точки 6 кръга преди края на шампионата.