Байер шамароса Хановер и се изкачи на трето място (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) разби с 4:0 Хановер 96 в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата и по този начин се изкачи на трета позиция в класирането на германския шампионат. "Аспирините" бяха значително по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до убедителната победа.

Резултатът бе открит от Йомер Топрак в 20-ата минута. Бранителят засече с глава центриране на Хакан Чалханоолу от корнер и така даде преднина на тима си. Малко преди почивката домакините удвоиха резултата. Щефан Кислинг намери Юлиан Бранд, който имаше време да насочи топката към десния ъгъл на вратата на Рон-Роберт Цийглер.

Веднага след началото на втората част Леверкузен стигна до трети гол. След едно центриране на Кислинг Бранд удари греда, но топката стигна до Кириакос Пападопулос и гръкът я вкара на празна врата за 3:0. В 70-ата минута Байер стигна и до четвърто попадение във вратата на Хановер. Ларс Бендер намери Кислинг на оголената врата и нападателят нямаше как да сбърка. При повторенията обаче се видя, че при паса за попадението има засада. Така или иначе това не повлия по никакъв начин на изхода от двубоя и Леверкузен се поздрави със заслужен успех.

По този начин Байер събра 54 точки и така се изравни с Борусия (Мьонхенгладбах) на третата позиция в подреждането. Леверкузен обаче е с по-добра голова разлика. Хановер пък остава с 29 точки на 15-а позиция и ще трябва да затяга редиците, ако иска да запази мястото си в елита.