Уфа изненада Локо (Москва) в Перм (видео)

Отборът на Уфа изненада Локомотив (Москва) с 1:0 в мач от 24-ия кръг на руския шампионат. Единственото попадение падна в началото на второто полувреме, когато Иван Пауревич донесе успеха на домакините. Хърватинът се разписа с мощен удар от почти 30 метра, който не остави шансове на вратаря Гилерме. Локо се опита да отговори моментално на удара и бе близо до изравняване, но шут на Александър Самедов срещна гредата. В 78-ата минута отново Самедов удари гредата след удар от фаул, но така или иначе гостите от Москва не успяха да стигнат до изравнителен гол.

По този начин Уфа взе много важен успех в борбата си за оцеляване и, поне временно, вече е извън опасната зона. Тимът има актив от 20 точки на 14-а позиция. Локомотив пък е на шеста позиция с 38.