Еми Николова с 16 точки! Конеляно стартира с успех в полуфиналите на Италия

Емилия Николова и съотборничките й от Имоко Волей (Конеляно) спечелиха първия полуфинален мач за титлата в италианската Серия А1 срещу Поми (Казалмаджоре).

Черните пантери се наложиха с 3:2 (29:27, 23:25, 18:25, 25:17, 15:13) като гост в Пала Ради в Кремона, където Поми играе домакинските си срещи. След оспорван първи гейм, продължил 31 минути, отборът на Поми направи пълен обрат и поведе с 2:1. Имоко Волей, обаче, вкара мача в тайбрек, който спечели, за да триумфира след 2 часа и 4 минути битка.

Най-резултатна с 30 точки бе турската нападателка на Конеляно Нериман Озсой (1 блокада, 48 % в атака), а Емилия Николова добави 16 (1 блокада, 31 % в нападение). Поредният си много силен мач записа американката Рейчъл Адамс, която реализира 18 (1 ас, 3 блокади, 61 % в атака). За домакините Валентина Тироци отбеляза 22 точки (3 аса, 1 блокада, 44 % в нападение).

В полуфиналните плейофи се играе до три победи от пет мача, а втората среща от серията е в понеделник, 20 април, в Пала Верде, където Имоко Волей е домакин от 21,30 часа.