България U17 надигра Сливен с 5:0 в проверка

Юношеският национален отбор на България до 17 г. победи ОФК Сливен с 5:0 в контрола, която се игра в Правец. След добре развита атака, Матео Стаматов центрира в наказателното поле и защитникът на ЦСКА Павел Головодов с глава откри резултата в полза на България. До края на първото полувреме Георги Русев удвои преднината на националите след индивидуална атака. На почивката бяха извършени редица смени в състава на България, като в игра се появиха Димитър Шейтанов, Данаил Иванов, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов, Георги Чукалов и Светослав Ковачев.

След подновяването на играта футболистът на Локомотив (Пловдив) Георги Чукалов даде комфортен аванс за тима на Александър Димитров, след като реализира два гола. Последното попадение в полза на България бе дело на Светослав Ковачев, който преодоля няколко защитници и оформи крайното 5:0.

Съставът на България: Даниел Наумов (41 - Димитър Шейтанов), Димитър Савов (41 - Данаил Иванов), Кристиян Славов (41 - Атанас Ташолов), Петко Христов (41 - Тодор Таушанов), Матео Стаматов, Ивайло Климентов, Илиян Стефанов (41 - Георги Чукалов), Павел Головодов, Асен Чандъров, Гeoрги Русев (41 - Светослав Ковачев), Росен Кръстев