Монреал с трудна, но сладка победа над Отава след продължение

Алекс Галченюк се разписа в 3:40 минута на продължението, за да донесе успеха на Монреал над Отава с 3:2 в среща от четвъртфиналните плейофи в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Монреал води с 2:0 победи в серията. Играе се до четири успеха от седем мача. Вратарят Кори Прайс отрази 29 шайби за Монреал. Макс Пасиорети и Пи Кей Сабън се разписаха за победителите в редовното време. За Отава точни бяха Кларк МакАртър и Патрик Уиъркиоч.

Вашингтон победи Ню Йорк Айлендърс с 4:3 (0:1, 2:2, 2:0) и изравни на 1:1 победи серията в плейофите на Изток. Айлендърс поведе с 2:0 с голове на Кал Клътербък и Райън Стром. В края на мача с попадения на Алекс Овечкин, Никлъс Бекстрьом и Джейсън Чимера Вашингтон стигна до успеха. За победителите точен беше и Карл Азнър, а за Айлендърс едно попадение добави Кайл Окпосо. Вратарят Ярослав Халак спаси 31 удара към вратата си. Мач номер 3 е в неделя в Ню Йорк.

Нешвил разгроми Чикаго с 6:2 и изравни серията на 1:1 победи. Крейг Смит се отличи с два гола и асистенция за Нешвил. Патрик Шарп и Патрик Кейн бяха точни за Чикаго. В среща от плейофите в Западната конференция Ванкувър победи Калгари с 4:1. Резултатът в серията е 1:1 победи. Даниел Седин и Крис Хигинс се разписаха при числено превъзходство през първата част, а Роналдс Кънинс и Радим Врбата също бяха сред голмайсторите за Ванкувър. Александър Бъроус направи две асистенции. За Калгари попадението отбеляза Крис Ръсел.