Рилски спортист се справи с Ямбол

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 108:89 в двубой от XXVI кръг на редовния сезон.

Най-резултатен за победителите беше Жарко Ракочевич с 21 точки, Симеон Илиев и Йордан Бозов добавиха съответно по 19 и 18 точки, а Златин Георгиев приключи с 14 точки.

Тейлър Лейзър отново беше над всички в селекцията на ямболии – 25 точки, Мартин Дурчев вкара 16 точки, а Стоян Петков се отличи с „дабъл-дабъл” – 16 точки и 12 борби.

Баскетболистите на Росен Барчовски поеха лидерството в резултата още от първия съдийски сигнал, но въпреки това, не успяваха да се откъснат напред в резултата. Едва в заключителните три минути на първата четвърт домакините се откъснаха, след като Бозов и Тейкър вкараха от далечно разстояние, а Ракочевич бе точен на два пъти за 30:20.

Вторите десет минути преминаха в игра кош за кош, което напълно устройваше самоковци. От своя страна ямболии дадоха всичко от себе си, за да стопят изоставането си, но грешките в селекцията на Юлиан Радионов дойдоха в повече и на почивката разликата в полза на Рилски спортист пак беше двуцифрена – 54:43.

Интригата в двубоя бе почти убита в минутите след почивката, след като баскетболистите на Рилецо продъжиха да трупат аванс, който достигна до 20 точки след 30 минути – 86:66, а в последната четвърт на терена не се случи нищо интересно и домакините от Самоков се поздравиха с победата – 108:89.