Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Надал се справи с Ферер и излиза срещу Джокович на полуфиналите в Монте Карло

Осемкратният шампион Рафаел Надал се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3,83 милиона евро. Надал, номер 3 в схемата, победи своя сънародник Давид Ферер с 6:4, 5:7, 6:2 за 2:45 часа.

Левичарят от Манакор започна силно и направи ранен пробив още в третия гейм на мача, след което го затвърди без никакви проблеми и увеличи преднината си на 3:1. Сънародникът му получи чудесна възможност да го върне при 3:2 за Рафа, когато стигна до брейкпойнт, но Надал спаси подаването си. Веднага след това той наказа грешките на опонента си и направи втори пробив, за да поведе с 5:2. Когато обаче сервира за затваряне на сета, 8-кратният шампион в Монте Карло сгреши и Ферер остана в играта и дори впоследствие намали на 5:4. При втория си опит за приключване на първата част Надал поведе с 40:15 и имаше два сетбола. 33-годишният испанец спаси единия след невероятно изпълнение, но силите му стигнаха до там.

Вторият сет отново започна отлично за Надал, който набързо направи два пробива и поведе с 3:0. Дотук обаче приключиха и добрите моменти за него. Ферер не се предаде и остана пределно концентриран, като се възползва от единствената си възможност още в следващия гейм и върна единия пробив, след което намали до 3:2. Левичарят задържа преднината си за кратко, а опонентът му очевидно изпитваше някакви болки, защото при 4:3 поиска медицински таймаут заради проблем с пръстите на десния крак. Играта бе подновена след близо 7 минути и двамата тенисисти взеха подаванията си. Така при 5:4 Надал сервира за спечелване на мача, но допусна няколко грешки и даде на Ферер шанс да изравни, който той не пропусна. Малко след това по-възрастният от двамата испанци сам поведе с 6:5 и не даде възможност на съперника си да доведе нещата до тайбрек. Вместо това той притисна Надал, възползва се от шанса си, направи нов пробив и изравни резултата в сетовете.

В решителния трети сет Надал поведе с 3:1, а в седмия гейм направи нов пробив и стигна до успеха.

Надал има 53 победи и 3 загуби на турнира в Монте Карло, където спечели осем титли межди 2005 и 2012 година. Серията му от 46 успеха беше прекъснаха на финала през 2013-а година от Новак Джокович, а миналата година загуби на четвъртфиналите от Давид Ферер (Испания). Рафаел Надал ще срещне номер 1 в света Новак Джокович (Сърбия) на полуфифиналите. Това ще бъде мач номер 43 между двамата като Надал води с 23 победи срещу 19 за Джокович. За последно те играха на финала на "Ролан Гарос" през миналата година, когато Надал спечели трофея.