Кутровски на 1/4-финал в Литъл Рок

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кутровски се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Литъл Рок, Арканзас (САЩ) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 6 Кутровски постигна две победи във вчерашния ден. Първо той победи своя сънародник Борис Бакалов с 6:2, 6:7(4), 6:0.

Бакалов спечели първите си два сервис гейма, но взе само един от последвалите 9, за да може Кутровски да поведе с 6:2 и 3:1. В този момент обаче номер 6 в схемата допусна връщане на пробива и позволи да се стигане до тайбрек. В него Бакалов показа по-голяма концентрация и остави развръзката за последната част след 7:4 точки в своя полза. В решителния сет Кутровски рязко повиши нивото си на игра и не остави много шансове на съперника си. След това той отново излезе на корта като този път два сета му бяха достатъчни, за да преодолее друг квалификант - Хесус Бандрес (Венецуела) с 6:4, 6:4.

27-годишният софиянец заработи 3 точки за световната ранглиста и 438 долара. За място на полуфиналите Кутровски ще срещне номер 4 в схемата представител на Барбадос Дариън Кинг. Българинът и Дейн Проподжа (Австралия), номер 1 в схемата, ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу представителите на домакините Брадли Холт и Джордън Паркър.