Фенербахче доближи Макаби до изхода (видео)

Фенербахче Юлкер доближи европейския клубен шампион Макаби (Тел Авив) до изхода в четвърфиналите на Евролигата. След трудния си успех в мач №1, сега “фенерите” спечелиха с 15 точки разлика - 82:67 и се нуждаят от само още една победа, за да елиминират израелския гранд и да се класират за Файнъл 4.

“Юлкер Спортс Арена” в Истанбул отново бе изпълнена до краен предел, а 13 хиляди фенове по трибуните станаха свидетели на фантастична първа четвърт от селекцията на Желко Обрадович. В рамките на първите 10 минути домакините вкараха два пъти повече точки от Макаби, повеждайки с 16 точки, след което просто поддържаха разликата, за да триумфират с крайното 82:67 и да поведат с 2-0 победи.

Андрю Гаудлок вкара най-много за победителите - 19 точки. Семих Ерден и Богдан Богданович добавиха съответно 12 и 11 точки, а Неманя Биелица изнесе поредното си комплексно представяне. Сръбският национал вкара 9 точки, овладя 15 борби, направи 3 асистенции и блокира 1 изстрел.

Джеръми Парго вкара 16 точки за гостите, Брайън Рандъл добави 13, а Нейт Линхарт - 12.

Серията се пренася в Тел Авив в понеделник (20 април).