ЦСКА (М) е на крачка от пореден Файнъл 4 (видео)

ЦСКА (Москва) е на една победа разстояние от четвърто поредно участие във Файнъл 4 на Евролигата и общо дванадесето в последните тринадесет сезона. “Армейците” постигнаха втора убедителна победа над гръцкия Панатинайкос (Атина), този път със 100:80 и така поведоха с 2-0 успеха в четвъртфиналната серия, която се пренася в Атина. В столицата на южната ни съседка руснаците ще трябва да изковат още една победа, за да си подпечатат място на финалите.

Сони Уиймс бе във вихъра си и завърши с 20 точки, докато Нандо Де Коло и Андрей Кириленко се отчетоха с по 16 точки. Всичките дванадесет играчи, използвани от треньора Димитрис Итудис успяха да запишат поне по един кош от игра.

ПАО поведе за кратко през първата четвърт с 8:14, но три тройки на Кириленко дадоха началото на серия от 15-0 за домакините, след което те не дадоха никакъв шанс на гостуващия тим. На почивката руснаците водеха с 47:35 и имаха реализирани 6 тройки от 11 опита, както и 14 асистенции.

Нищо не се промени и през второто полувреме, като ЦСКА продължи да демонстрира отличен отборен дух и да контролира мача, за да победи с 20 точки разлика - 100:80. Руският тим постави рекорд в плейофите на Евролигата с общо 28 завършващи подавания.

За гостите най-резултатен бе Василис Харалампопулос с 14 точки. Никос Папас и Джеймс Гист вкараха по 13, а Антонис Фоцис остана с 12 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Третият мач от серията е на 20 април (понеделник).