Наполи разкъса Волфсбург и гледа към 1/2-финалите (видео)

Отборът на Наполи е почти сигурен полуфиналист в Лига Европа. Футболистите на Рафаел Бенитес записаха категорична победа с 4:1 при гостуването си на Волфсбург в първа 1/4-финална среща от втория по сила клубен турнир на Стария континент и могат да очакват повече от спокойно реванша на "Сан Паоло" след седмица. Точин за Наполи бяха Гонсало Игуаин (15), Марек Хамшик (24, 64) и Маноло Габиадини (77), а за Волфсбург се разписа Никлас Бендтнер (80).

В първия четвърт час на мача топката бе предимно в половината на гостите, но в 15-ата минута неаполитанците издебнаха своя миг и излязоха напред в резултата. Белгийското крило Дрис Мертенс намери с дълъг пас нахлуващия в наказателното поле на "вълците" Гонсало Игуаин и аржентинският нападател с безпощаден шут опънам режата зад вратаря Диего Беналио. Попадението обаче беше доста спорно, тъй като при паса към Игуаин останаха съмнения за засада на аржентинеца, а телевизонните повторения показаха, че "деветката" на италианците овладява топката с помощта на ръката си, но не последва съдийски сигнал за нарушение на правилата.

В 24-ата минута Наполи направи огромна крачка към класиране на 1/2-финалите с втори гол във вратата на Волфсбург. Игуаин този път бе в ролята на асистент, като намери с отличен пас в много добра позиция Марек Хамшик. Навлезлият в противниковото наказателно поле словашки халф мигновено стреля, Беналио бе безпомощен и резултатът стана 0:2.

В 30-ата минута централният бранител на Волфсбург Налдо имаше доста добра възможност да намали изоставането на германците в резултата, но не уцели вратата на Наполи с глава. Две минути преди края на първата част пък италианците бяха близо до трети гол във вратата на Беналио. Марек Хамшик отправи удар по земя, но швейцарският страж на домакините изби. Веднага след това събитията се пренесоха пред вратата на Наполи, но играчите на Дитер Хекинг не успяха да се възползват от опасно разбъркване пред вратата на гостите. В последните секунди на първата част липсата на късмет попречи на Андре Шюрле да вкара гол за 1:2. Бившият играч на Челси отправи страхотен изстрел, но аржентинският страж на Наполи Мариано Андухар изби топката, а за негов късмет тя се удари в напречната греда и не пожела да се озове във вратата.

Три минути след паузата Игуаин имаше идеален шанс да направи резултата 0:3. Аржентинецът бе изведен очи в очи с Беналио, но не успя да преодолее стража, който се намеси блестящо и с една ръка изби топката.

В 64-ата минута все пак резултатът стана 0:3. Испанското крило Хосе Кайехон проби отдясно и подаде на Хамшик, който с удар отблизо изпрати топката в мрежата зад Беналио.

В 70-ата минута Жошуа Гилавоги опита да създаде трудности на Мариано Андухар, но стражът на Наполи бе на мястото си и спаси удара на френския халф.

Головият екшън на "Фолксваген Арена" обаче съвсем не беше приключил и Наполи вкара четвърти гол в 77-ата минута, като той бе дело на току-що появилия се на игрището Маноло Габиадини. Нападателят бе точен с глава след центриране на включилия се от пейката през втората част Лоренцо Инсиние.

В 80-ата минута друга резерва - датският нападател Никлас Бендтнер, реализира почетното попадение за "вълците". "Лорда" получи прекрасен пас отляво от влезлия в игра след почивката хърватски халф Иван Перишич и с лекота насочи топката в мрежата от непосредствена близост.

В 82-ата минута само гредата попречи на Габиадини да направи поражението на Волфсбург още по-тежко, но така или иначе Наполи постигна един повече от прекрасен резултат на германска земя и може да бъде считан за почти сигурен участник на полуфиналите.

ВОЛФСБУРГ - НАПОЛИ 1:4
0:1 Игуаин (15)
0:2 Хамшик (24)
0:3 Хамшик (64)
0:4 Габиадини (77)
1:4 Бендтнер (80)