Монфис: Мачовете като този се решават от няколко точки и аз успях

Гаел Монфис постигна впечатляваща победа в третия кръг на "Мастърс" турнира в Монте Карло срещу рекордьора по титли от Големия шлем Роджър Федерер. Миналогодишният финалист бе принуден да каже "Оревоар" на френската публика и да си стегне багажа за дома, след като загуби с 4:6, 6:7(5) след 1 час и 45 минути игра.

Любопитно е, че Монфис въобще не трябваше да е в Монако. Той първоначално планираше да остане в САЩ след Индиън Уелс и Маями и да участва на турнира в Хюстин. В крайна сметка обаче Гаел поиска уайлд кард от организаторите, а това негово решение се оказа правилно.

След успеха си срещу Долгополов в сряда французинът заяви желанието си да изиграе голям мач срещу Федерер, когото той уважава изключително много като човек и шампион. И удържа на думата си.

Агресивен, стабилен в разиграванията и бързо подвижен, французинът схруска Федерер с микс от енергия и разнообразна игра. И всичко с това гарнирано с минимум непредизвикани грешки. "Изключително съм доволен от мача, който изиграх", заяви Монфис в интервюто си на корта след победата. "Стоях добре на корта, играх разнообразно. Мачовете като този се решават от няколко точки и аз успях", добави французинът, който на четвъртфиналите ще играе с Григор Димитров.

Българинът първи преодоля третия кръг, след като по-рано днес детронира миналогодишния шампион Стан Вавринка (Швейцария) с 6:1, 6:2. Двамата са играли три пъти помежду си, като предимството е за Монфис - 2:1 победи. Единственият успех за българина е на червени картове на полуфиналите на турнира в Букурещ миналата година, когато Монфис се отказа при 1:5 в първия сет поради контузия.