Сливен ще бъде домакин на първенство по футбол на малки вратички

Сливен ще бъде домакин на първенство по футбол на малки вратички, съобщиха от община Сливен, която за втора година организира събитието заедно с Българската асоциация по мини футбол. Първенството ще започне в края на април и ще продължи до края на годината с летни паузи през юли и август.

Право на участие имат състезатели, навършили 18 години. На всеки един ще се изготви картотека за сезона. Максималният брой картотекирани играчи на отбор за сезона е двайсет. В първенството нямат право на участие състезатели, участвали в първенствата на "А" и "Б" професионални футболни групи - мъже за сезон 2014/2015 година, но всеки отбор може да използва в игра по един футболист от "В" аматьорска футболна група.

Победителят в Сливенската лига получава правото да представя отбора си на републиканския турнир на Българската асоциация по мини футбол - Шампионска лига, а вторият и третият в класирането - в престижния турнир на страната - Лига България.

Записването на отборите ще става до 22 април включително, като регистрацията в сайта на Българската асоциация по мини футбол е задължителна: http://bamf-bg.eu/register, се посочва още в съобщението.

Снимка: yambolsport.net