Реал и Барселона с победи в Евролигата

Грандовете на испанския баскетбол Реал Мадрид и Барселона започнаха с победи като домакин в първите четвъртфинални срещи от Евролигата. "Кралският клуб" се наложи с 80:71 над турския Анадолу Ефес, докато "каталунците" се справиха с гръцкия Олимпиакос за крайното 73:57.

В "Барклийкард Сентър" в Мадрид Реал срещна сериозни затруднения срещу истанбулския гранд, но след много силна трета четвърт успя да наложи волята си. Възпитаниците на Душан Ивкович водеха на полувремето с 43:35, но подкрепяни от феновете си белите успяха да обърнат хода на мача след 26:10 в третата четвърт.

За Реал най-полезен бе Кей Си Ривърс, който вкара 21 точки. 14 добави мексиканският център Густаво Айон, а испанският национал Фелипе Рейес реализира още 12 точки за победителите. За Анадолу Ефес Дарио Шарич вкара 13 точки, макар че започна срещата като резерва. Само един негов съотборник обаче премина границата от 10 точки, което се оказа решаващо за поражението на турския тим.

В същото време в "Палау Блауграна" в каталунската столица Барселона се наложи лесно над Олимпиакос. Домакините взеха добър аванс още след края на първата четвърт, която спечелиха с 20:8. Интрига в срещата липсваше почти през цялото време, което позволи на треньорите на двата тима да пуснат в игра всичките си състезатели. Най-резултатни в срещата бяха Хуан Карлос Наваро и Босчан Нахбар, които вкараха по 10 точки за домакините.

Тази вечер започват вторите мачове от четвъртфиналите, в които се играе до три успеха от пет мача. В Москва ЦСКА приема Панатинайкос, докато в Истанбул се срещат Фенербахче и Макаби