ЦСКА разнищи Панатинайкос в Москва (видео)

ЦСКА (Москва) разнищи гостуващия Панатинайкос (Атина) на старта на плейофите в Евролигата. Руският първенец не остави никакъв шанс на шесткратните европейски клубни шампиони, побеждавайки с 27 точки разлика - 93:66. “Армейците” контролираха развоя на срещата през всичките 40 минути и заслужено поведоха с 1-0 в четвъртфиналната серия между двата тима.

Милош Теодосич дирижираше нападението на руснаците като по конец и завърши с 18 точки и 8 асистенции. Деметрис Никълс и Манучар Маркоишвили вкараха по 13 точки всеки, а голямата местна звезда Андрей Кириленко се оттегли с 12 точки, 4 борби и 3 асистенции.

ЦСКА вкара 29 точки още през първата четвърт, а във втората тотално смачка съпротивата на гърците, ограничавайки ги до едва 6 точки, за да се стигне до 56:27 на почивката. Разликата продължи да се трупа и след подновяването на играта, за да достигне 35 точки - 77:42 след 30 минути, а в последните 10 домакините леко свалиха оборотите и в крайна сметка победиха с 93:66.

За гостите Никос Папас се отличи с 16 точки, Джеймс Гист добави 14, а Лукас Маврокефалидис остави 10 точки на сметката си.

Вторият двубой от серията е утре в Москва. Играе се до 3 победи от 5 мача.